EESTI JAZZLIIT

Karl Petti

 

„Olen Karli loomingut väga austanud hetkest, mil seda esimest korda kuulsin pool senist elu tagasi. Karl ei tee oma loomingus kompromisse ja hinnaalandusi. Samas, muusika lihtsalt voolab temast välja ja seda pealtnäha pingutamata.“
-Argo Vals, sõber ja ansamblikaaslane

Karl Petti on kitarrist ja helilooja. Ta on tegev mitmes žanris ja mänginud muljetavaldavalt paljudes koosseisudes, näiteks Argo Vals Band, Talamak, Animal Drama, Fluidum, VonKuusk, Cirkl ja paljud teised. Viimastel aastatel on tuule tiibadesse saanud ka Karli omanimelised ettevõtmised ja kitarriduo ValsPetti. Petti on kirjutanud muusikat ka teatrile, televisioonile ja videomängudele.
Talle on muusikas olulised gruuv, kõlavärvid, harmoonia ja selged žestid. Karl eelistab kompositsiooni improvisatsioonile, lihtsat keerukale, korrapära juhuslikkusele, kaja kuivusele, süntesaatorit akustilisele kitarrile ja minoori mažoorile.
Teda on enam inspireerinud Jaga Jazzist, Knower, Meshuggah, Galaktlan, Vaiko Eplik ja Machinedrum. Jazzi juures meeldib Karlile tavapärasest põnevam rütmi- ja harmooniakäsitlus.

Karl Petti looming on jõudnud eri vormides nii mõnelegi helikandjale, ka sooloartistina:
Fluidum „Grendel´s Mother“ 2004 (singel)
Lahesõda „Lahesõda“ 2004
Fluidum „Leisure“ 2005 (singel)
Nare „WMC“ 2007
Zeitgeber „Zeitgeber“ 2009 (singel)
Animal Drama „Animal Drama“ 2010
Big Sur „Tales about Coming of Age“ 2011
Viljandi Guitar Trio „VGT“ 2011
Argo Vals „Tsihcier“ 2012
Danella Smith „My Africa“ 2013
Cirkl „Fables of a Faraway Land“ 2014
Argo Vals „Nokturn“ 2015
Talamak „Talamak“ 2015
Karl Petti „Veemaal“ 2018
Karl Petti „Six Electronic Pieces“ 2019

Üleastumised on Karli viinud lisaks kodumaale erinevates koosseisudes veel Liibanoni, Hiinasse, Iisraeli, Islandile, Hollandisse, Itaaliasse, Ungarisse, Lätti, Leetu ja Prantsusmaale. Esinetud on festivalidel nagu Positivus, Intsikurmu, Mägede Hääl, Tartu linnafestival UIT, Tallinn Music Week, Eesti Pops ja paljud teised.

Karl Petti saavutas 2004. aastal üleriiklikul kitarristide konkursil kolmanda koha.
2019. aastal oli tema album „Veemaal“ Areeni nädala album hindega 10/10.
Karl Petti on õppinud Tartu II Muusikakoolis ja Tartu Heino Elleri nimelises Muusikakoolis klassikalist kitarri. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias omandas ta elektroakustilise kompositsiooni magistrikraadi.