EESTI JAZZLIIT

Kadi Vija

 

„An impeccable voice control combined with a chrystal clear voice produces a talent with a serious future.”
-Yuri Honing

Kadi Vija (sündinud 1985) on tänapäeva Soome jazzi üks huvitavamaid jazzi ja improvisatsioonilise muusika artiste. Vija ei ole laulja, vaid vokaalne instrumentalist. Tema ainulaadne lähenemisviis laulmisele on mõjutatud instrumentaalsest jazzist, jooksvatest mõttepilvedest ning abstraktsusest. Rahvusvahelises jazziringkonnas on Kadi Vijat muu hulgas kirjeldatud ka kui inim-ööbikut (Jason Palmer), unikaalse kõlaga vokalisti (Greg Osby) ja haruldast instrumenti (Katri Kallionpää, Helsingin Sanomat), ning John Gaddis veebilehel AllAboutVocals kirjeldab teda lausa nii: „…Vija approaches the tune like an unadorned trumpeter…”.

Kadi Vijalt on ilmunud kolm albumit:
Kadi Quartet „Stories“ 2014 (Eclipse Music FIN / Inner Circle Music USA)
Kadi Vija & Lucas Dann „Ugly Beauty“ 2017 (Texicalli Digital Distribution)
Kadi Vija „to Phoebe. –Kadi“ 2018 (välja antud iseseisvalt)
Lisaks loetletule on Vija külastanud solistina QUU albumit “Quu” ning N’Stuffi erinevaid väljaandeid. Vija kõige värskem kollektiiv Kadi Vija Key Project andis 2020. aasta mais välja debüütalbumi „Roaming In The Contemporary Sociality To Make Peace With It” ja tõttab Soome Jazzliidu turneele. Kadi Vija Key Project valiti esindama Soomet Young Nordic Jazz Comets 2020 showcase’ile.

Vija esines jaanuaris 2019 UMO orkestri solistina, tema bänd Kadi Quartet võitis Soomes Young Nordic Jazz Comets võistluse (2013) ja pääses European Jazz Competition finaali (2014) ning on olnud Flame Jazz Young Talent (2014).

Põlva Muusikakoolist ja E STuudiost muusikateed alustanud noor neiu on pärast 2005. aastal Soome kolimist õppinud mainekates koolides nagu Berklee College of Music, Conservatory van Amsterdam ja Sibeliuse Akadeemia. Viimases omandas Vija 2018. aasta lõpus magistrikraadi. Lisaks artistikarjäärile on Kadi Vija Soomes Turu saarestikus peetava kõrgetasemelise Korpo Sea Jazz festivali 2021. aasta kunstiline juht.