EESTI JAZZLIIT

Joel Remmel

 

„Jazzi puhul võlub mind kontrollitud vabadus muusika esitamisel ja lennukus, mida võib ühisel musitseerimisel saavutada. Toimiv gruuv teeb alati tuju paremaks ning edasiviiv sving on lihtsalt vastupandamatult kaasahaarav.”
– Joel Remmel

Joel Remmel (s 1989) on Eesti noorema põlvkonna üks silmapaistvamaid pianiste. Ta on Eesti jazzmuusika maastikul aktiivselt tegutsenud juba kümmekond aastat, juhtides omanimelist ansamblit Joel Remmel Trio. Erinevad projektid on teda koostöös sidunud arvukate Eesti jazz- ja ka popmuusika maastikul tegutsevate artistidega – aktiivsem koostöö käib hetkel ansamblitega Raivo Tafenau kvartett, Liisi Koikson&Joel Remmel (duo), Anna Kaneelina ja mitmed teised kooslused.

Joeli üks peamisi väärtusi nii muusikas kui elus on ilu. Mitte kaduvusele määratud glamuur, vaid ajatu ilu, mis läbi eri vormide võib inimest väga sügavuti ja eri tasanditel kõnetada. Kui öeldakse, et ilu on vaataja silmades, siis püüd läbi heliloomingu kuulajateni muutvat ilu edastada on Joeli jaoks kindlasti üks olulisemaid aspekte.

Joel on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazzosakonna magistrantuuri klaveri erialal (2014). Lisaks arvukatele õpitubadele nii Eestis kui välismaal on Joel aastatel 2011-2012 õppinud ka Göteborgi Ülikooli Muusika- ja Draama-akadeemias. 2011. aasta kevadel määrati Joelile Jazzkaare poolt autasu “Noor Jazzitalent”. 2013. aasta sügisel ja 2014. aasta kevadel osales Joel European Jazz Orchestra koosseisus kontsertturneel, mis viis bigbändi 10 kontserdiga 8 riiki. Ansamblitega Joel Remmel Trio, Raivo Tafenau kvintett, Carrot Lights ja Kadri Voorand Group on Joeli klaverimängu kuulnud nii Baltikumi, Põhjamaade kui ka mitmete teiste Euroopa riikide muusikasõbrad. Kontsertreisid on Joeli viinud ka Ameerika Ühendriikidesse, Venemaale ja Hiina.

Interpreedina tegutsemise kõrval on Joel ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lektor ning Georg Otsa nimelise Tallinna muusikakooli rütmimuusika osakonna klaveripedagoog.

Lisaks klaverimängule ja heliloomingule paelub Joeli veel jalgpall. Amatöörmängijana on ta Eesti jalgpalli meistrivõistlustest osa võtnud klubi Tallinna FC Reaal ridades IV liigas. Joeli häält võib kuulda ka ERR spordiportaalis näidatavate mängude kommentaatorina.

Joel Remmeli põhitähelepanu keskendub järjepidevale tööle omanimelise trioga. Peamiselt Joeli loomingut esitava kollektiivi senine pagas on talletatud neljale stuudioalbumile:
Joel Remmel Trio „Lumekristall” (2012)
Joel Remmel Trio „More Than Fishermen” (2014)
Joel Remmel Trio „Some Things Never Change” (2016)
Joel Remmel Trio „Sharp” (2019)
Joel Remmel Trio & Aleksander Paal “Sügis” EP (2020)
Joel Remmel Trio & Jukka Eskola – “Puhkus” EP (2020)
Joel Remmel Trio feat Liisi Koikson, Jukka Eskola & Aleksander Paal – “Kevad” (2021)

Nimekamad esinemised on Joel Remmeli viinud lisaks Euroopa riikidele ka Venemaale, Türgisse, Hiinasse ja USAsse. European Jazz Orchestra koosseisus on Joel Remmel osalenud ringreisidel 2013. ja 2014. aastal.
2011. aastal tunnustati Joel Remmelit Eesti Jazzliidu väljaantava noore jazzitalendi auhinnaga ning 2020. aastal aasta jazzmuusiku auhinnaga. 2022. aastal võitis Joel Remmel Eesti Muusikaahinna Aasta Jazzalbum kategoorias.