EESTI JAZZLIIT

Janno Trump

 

Janno Trump on Eesti üks hinnatumaid noorema generatsiooni bassiste, eelkõige tegev jazzmuusikuna, kuid mänginud ja plaate salvestanud ka väga erinevate pop- ja rockartistidega. Ta on kirjutanud muusikat nii väiksematele jazzansamblitele kui bigbändile, olnud mitmete suurte muusikaprojektide kunstiline juht ning on eestvedajaks kollektiividele JT Conception ja Janno Trump Clarity Ensemble.
Tänu oma muusikutest vanematele on Janno pillimängu ja muusikaga olnud seotud kogu oma teadliku elu. Ta on lõpetanud Tallinna G. Otsa nimelise Muusikakooli ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning täiendanud end ka Amsterdami Konservatooriumis magistriõppes. 2017.a auhinnati Janno Noore Jazzitalendi auhinnaga ning 2019.a valiti tema bänd JT Conception Aasta Jazzansambliks.

Muusikat on Janno komponeerinud eelkõige oma ansamblitele JT Conception ja Janno Trump Clarity Ensemble, kuid bassimänguga toetab hetkel aktiivselt ka paljude teiste artistide ja bändide tegemisi, nagu nt Karl-Erik Taukar, Liis Lemsalu, Rolf Roosalu, Sofia Rubina Band, Kalle Pilli Quintet, Allan Järve Kvartett, Nele-Liis Vaiksoo, Marianne Leibur Trio, Maarja Aarma MA, Late’s 5, The Swingin’ Sisters jpt.