EESTI JAZZLIIT

Ingrid Hagel

 

 

Tharapita is a completely honest and refreshing album signalling much interesting music to come from Hagel as she explores and grows. Highly recommended.”
Kirjutas Budd Kopman 2014
https://www.allaboutjazz.com/tharapita-ingrid-hagel-self-produced-review-by-budd-kopman.php
(Makiko Hirabayashi, Marilyn Mazur ja Klavs Hovman)

2017 andis Ingrid välja oma kolmanda albumi Ei saa mitte vaiki olla, mille pühendas Eesti Vabariigile 100 sünnipäeva puhul. Albumil on muusika lindistanud ja seadnud rida Taani muusikuid nagu Martin Fabricius vibrafonil, Andreas Markus bassil, Michael Dalgas trummidel, lisaks Neff Irizarry, kitarril (Fin-Usa)

2018 kolis Ingrid tagasi Eestisse peale pikki aastaid Taanis elamist. Ingrid on õppinud Nõmme muusikakoolis, Tallinna Georg Otsa nimelises muusikakoolis, Eesti Muusika- ja Teatri akadeemias ja Kopenhaageni Rütmimuusikakonservatooriumis. Ta on olnud aktiivne rahvusvahelise muusikuna aastast 2002, mil lõi kaasa Euroopa Noorte Jazzorkestris. Ta on õppinud ja end täiendanud paljude tuntud muusikute ja õppejõudude käe all nagu Mark Feldman (Usa), Claws Waidtlow (Dk), Etta Cameron (Usa/Dk), Kristjan Jorgensen (Dk), Fernando Suarez Paz (Arg), Daniel Jose Luis Falasca (Arg), Kurt Rosenwinkel (Usa), Larry Greanadier (Usa), Rebecca Martin (Usa), Enrico Pieranunzi (Ita).

Ingrid on läbi aastate üles astunud Taanis paljudel jazz festivalidel bändiliidrina, sealhulgas mänginud omajagu ladina ameerika muusikat ansambliga Grupo Cubita. Ingrid tuuritas Saksamaal ja Sveitsis Sisters in Jazz tüdrukutebändiga. 2016 lindistas Sverige Radio Ystad Jazz Festivalil bändi kontserdi, millest anti välja live album.

“Minu jaoks on kütkestav vabadus, mida saan viljeleda kui vabakutseline muusik ja vokalist, kus uusi projekte alustan alati inspiratsioonipuhangus. Uued albumid ja mängitud kontserdid on nagu nurgakivid ja enda proovile panek. Alates hetkest, kui alustasin improvisaatori teekonda, on minu muusikaline püüe olnud pigem eneseotsing, kui kuhugi konkreetsesse kohta välja jõudmine.
Instrumentalisti, vokalisti ja heliloojana – olen läbinud tüki maad ning olen põnevil ja ootusärevuses oma tuleviku leidudest ja projektidest, mis ootavad mind veel ees.”