EESTI JAZZLIIT

Ilmārs Priede

 

„Jazz to me seems to be a word which encompasses so much, apart from being a genre of music, it is a language, a way of life and a philosophy and toolset which can equip musicians to pursue many different facets of musicianship.“
-Ilmārs Priede

Ilmārs Priede on basskitarrist ja kontrabassimängija. Ta on muusika sees olnud alates lapsepõlvest, alustades klaveriõpingutega lastemuusikakoolis oma kodulinnas Valkas. Kuigi klaveriõpinguid jäid pooleli, kontakt muusikaga jäi – ta laulis kooris bassi ja baritoni. Tõenäoliselt just nii sai alguse Ilmārsi huvi tema praeguse pillivaliku suhtes. Illusioonid klaverimängu suhtes aga purunesid, kuna õppida tuli ainult klassikalist muusikat ja see tundus talle toona üksluine ja tüütu. Harjutamise asemel leidis ta end sageli hoopis lihtsalt klaverit mängimas ja tema võimalusi avastamas, mis tõenäoliselt võis olla see, tänu millele jõudis Ilmārs jazzmuusikani. Teismelisena võttis ta kätte kitarri ja armus sellesse hetkega. Ta veetis omal käel Youtube’i videote abil õppides lõputuid tunde ning tänu internetile hakkas üsna pea mängima ka bändis. Aastaid hiljem elu ristteel otsustas Ilmārs Priede muusikukarjäärile hoo sisse anda ning enese täiendamisele pühenduda, et saada elukutseliseks muusikuks. Praeguseks on ta juba üheksandat aastat jazzmuusika üliõpilane – hetkel on tal käsil Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias magistriõppe viimane semester. Ta võtab aktiivselt osa nii Eesti kui Läti muusikaelust, tehes koostööd paljude muusikutega mõlemast riigist.
Ilmārsi suurim inspiratsioon on tema kaasmuusikud ja õpetajad, kes on aastaid tema kõrval olnud ja teda toetanud.

Ilmārs on üles astunud lisaks Eestile ja Lätile ka Soomes, Rootsis, Saksamaal ja Venemaal.

Ilmārs Priede on õppinud Ventspilsi Muusikakeskkoolis, bakalaureusekraadi on ta saanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast, kus praegu on lõpetamisel ka bassi eriala magistriõpingud jazzmuusika õppekaval.