„Temas pole grammigi maneerlikkust ega põhjendamatut poosi, mida edukates esinejates tihti kohtab. Just selle välise tagasihoidlikkusega võlub ta ära need kuulajad, kes otsivad muusikas harmooniat ning loomulikku hingamist.“
-Hedvig Hanson
Helin-Mari Arder on laulja. Jazzmuusikas on Helin-Mari jaoks oluline siirus, improvisatsioonilisus ja vabadus, võimalus jutustada oma lugu. Teda inspireerib loodus, hea luule ning südamega tehtud muusika. Muusikakriitikud on Helin-Marit nimetanud eesti jazzilavade päikesekiireks, kes oma siiruse ja soojusega on võitnud publiku südame. Helin-Mari on koostööd teinud paljude hinnatud muusikutega, nagu Raivo Tafenau, Lembit Saarsalu, Olav Ehala, Sergio Bastos, Andy Fite, Larry Price ja paljud teised.
Helin-Mari muusikalist karjääri saadavad tänaseks juba 15 välja antud albumit:
Helin-Mari Arderi Trio „Hetk vaikust“ / „Vaikne hetk“ 2003
Helin-Mari Arderi Trio „Su aknast näen“ 2004
Helin-Mari Arder ja Siim Aimla „Mu süda ärka üles“ 2005
Helin-Mari Arder „En écoutant Legrand“ 2006
Helin-Mari Arder & Andy Fite „I’m Starting to Like You“ 2008
Helin-Mari Arder „Päike ikka paistma jääb“ 2009
Helin-Mari Arder „Café Anglais“ 2010
Helin-Mari Arderi Trio ja Vanalinna Segakoor „Avarsinise taeva ja laulude tund“ 2010
Helin-Mari Arder „Ununenud unistused“ 2013
Helin-Mari Arder „Öö valgus“ 2014
Helin-Mari Arder & Andy Fite „Really Just Friends“ 2017
Helin-Mari Arder „Valge aeg“ 2017
Helin-Mari Arder, Ivi Rausi & Liina Saar „Aitäh, Valter Ojakäär!“ 2018
Helin-Mari Arder & Andy Fite „Glad You Caught My Eye“ 2019
Helin-Mari Arder „Sinine“ 2019
Helin-Mari Arderi Trio sai kokku 2001. aasta kevadel, mil koos esinedes tuli ka esimene tunnustus – Helin-Mari võitis Nõmme Noorte Jazzlauljate Konkursi ning pääses esinema mainekale Pori Jazzfestivalile. Trio algkoosseisu kuuluvad lisaks Helin-Marile Teet Raik kitarril ja trompetil ning Ara Yaralyan kontrabassil. Lisaks neile on trios aastate jooksul kaasa löönud paljud hinnatud eesti muusikud, näiteks Mart Soo, Siim Aimla, Danel Aljo, Taavo Remmel, Mihkel Mälgand, Toomas Rull, Ahto Abner ja mitmed teised.
Pärast esimest konkursivõitu on Helin-Mari noppinud kohti nii esikolmikus kui ka poolfinalistina erinevatel konkurssidel: Brussels International Jazz Singers Contest, Montreux Vocal Competition, Estvokaal, Uno Naissoo nimeline Loomingukonkurss, Haapsalu lauluvõistlus, Pärnu Lühima Suveöö Improvisatsioonikonkurss, Lady Summertime (Soomes) jne. Samuti on ta olnud mitmel korral nominent Eesti Muusikaauhindadel aasta jazzalbumi kategoorias.
Lisaks Eestile on Helin-Mari Arder esinenud paljudes Euroopa riikides, Ameerika Ühendriikides ja Venemaal. Toimunud kontsertide hulgas on palju omalaadseid ja põnevaid: araabia armastuslaulude kontsert „1001 ööd”, eesti rahva- ning vaimulike laulude kontsert „Mu süda ärka üles” ning duokontserdid ameerika laulja ja kitarristi Andy Fite’iga. Samuti „Kuulates Legrand’i” suure laululooja Michel Legrand’i loomingust ning „Café Anglais”, kus kõlab Helin-Mari originaalmuusika. Lisaks šansoonikava akordionist Jaak Lutsojaga, kontserdiprojekt „Avarsinise taeva ja laulude tund” Vanalinna Segakooriga ja palju muud huvitavat. Suur enamus nendest kontserdiprojektidest on jäädvustatud ka heliplaatidele.
Helin-Mari teekond muusikas algas varakult, viiuliõpingutega Tallinna Lastemuusikakoolis õpetaja Urve Uibokandi juures. Lisaks õppis ta Tallinna 22. Keskkoolis (praegune Westholmi Gümnaasium) muusikaklassis ja osales rahvapilliansamblis „Kirilind“ ning Laste- ja Noorte Muusikateatris. Hilisemad muusikaõpingud jätkusid Georg Otsa nimelises Muusikakoolis õpetaja Mare Väljataga juures ning Helsingi Ülikoolis Metropolia pop-jazz laulu ja muusikapedagoogika erialal.
Õpingud Tartu Ülikooli prantsuse keele ja kirjanduse erialal lisasid värvi ka Helin-Mari muusikalisele maailmale, andes võimaluse laulda prantsuse, itaalia, hispaania, portugali ja teistes keeltes. Talle on lähedane nii emakeelne muusika, nõtked portugalikeelsed bossad ja sambad kui ka võluvad prantsuse šansoonid. Praegu õpetab Helin-Mari ise noori muusikahuvilisi huvikoolis Meero Muusik.