EESTI JAZZLIIT

Erkki Otsman

 

„Olen iseõppija. Olen võtnud eratunde ning minu õpetajateks on olnud head kaasmuusikud ning minu enda tundlikkus ja tähelepanuvõime!“
-Erkki Otsman

Erkki Otsman on laulja, kes on kontserte andnud alates 1990ndate algusest. Palju kontsertkavu on ta koostanud prantsuse šansoonist, sealhulgas isikukavad Edith Piafist, Charles Aznavourist, Jacques Brelist, Michel Legrand’st, ning programme saksa-, itaalia- ja hispaaniakeelsest muusikast. Oma inspireerivamateks eeskujudeks peab Otsman Edith Piafi, Michel Legrand’, Luciano Pavarottit, Nino Rotat, Kurt Weilli, Carlos Gardeli ja teisi.

Erkki Otsman on välja andnud kaks albumit:
Erkki Otsman „Erkki Otsman“ 2003
Erkki Otsman „Kabaree Marcelle“ 2013

Otsman kuulub Pariisis tegutsevasse Edith Piafi sõprade ühingusse (Les Amis d’Edith Piaf), mille laulukonkurssidel on ta saanud preemiaid 1995., 2000. ja 2005. aastal. 2011. aastal valiti ta organisatsiooni poolt frankofoonse laulu aasta artistiks. Tähtsaks peab ta ka koostööd Tallinna Goethe Instituudiga, kelle abiga toodi lavale kaks saksa kabareelaulude kava „Armastuse paraad“ (2003) ja „Youkali“ (2006). Samuti on tal edukas koostöö Läti meelelahutusagentuuri Virusartiga, kelle poolt Riias korraldatud show’dest Otsman aastatel 2006 – 2013 osa võttis. Üks tema viimaseid tähtsamaid esinemisi oli 2019. aasta augustis Tallinna lauluväljakul, mil esitati Itaalia laulude kava „La dolce vita“ enne Itaalia staarlauljate Al Bano ja Romina Poweri kontserti.