EESTI JAZZLIIT

Ele Millistfer

 

„Olulisim minu jaoks on alati mõte – muusika peab olema sellest kantud.“
-Ele Millistfer

Ele Millistfer on laulja, muusikaliartist ja laulukirjutaja, kellele meeldib ka väga klaverit mängida. Ta armastab head muusikat ega piira seda mingi žanriga – talle meeldib nii kuulata kui ka ise teha erinevates stiilides muusikat. Enda loomingu asetab Ele popi ja jazzi piirimaile.
Ta on pikalt tegelenud põhiliselt muusikaliteatri ja õpetamisega ning tunneb nüüd järjest suuremat vajadust tegeleda enda loomingu ja jazzmuusika erinevate varjunditega ning teha koostööd bändiga. Aja jooksul on olnud tal õnne teha koostööd paljude andekate muusikutega. Ele Millistfer on äärmiselt õnnelik ja tänulik muusikutele, kes tema esikplaadil mängivad: Ahto Abner, Andrus Rannaääre, Andres Alaru, Themuri Sulamanidze, Jaagup Jürgel, keelpillikvartett Prezioso ning Erki Sepp. Nendega koos musitseerida on Elele olnud puhas nauding.
Teda võlub muusikute vaheline sünergia, see inspireerib ja sütitab. Tema enda lugusid käivitab mõte või sõnad, mis kõnetavad, ning neile otsib Ele muusikalist väljendust.
Üks müstilisemaid ja meeldejäävamaid muusikalisi elamusi on tema jaoks olnud ammune Jan Garbareki kontsert Kaarli kirikus, mis viis ta täielikult teise reaalsusesse, ja just seda hea muusika peabki tegema. Musitseerides viibib ka Ele nagu kusagil mujal – kohas, kus kõik on aus, kõik on lubatud, kus on nii lihtne ennast avada ja tajuda Kõiksusega kooskõla. Ta loodab väga ka publiku vähemalt hetkeks siit reaalsusest ära viia.

Eelmisel aastal ilmus tema esimene album, kust leiab valiku tema seni kirjutatud paladest:
Ele Millistfer „Alguse paik“ 2019

Ele Millistfer on pälvinud parima laulja eripreemiad Uno Naissoo nimelisel loomingukonkursil nii 1998. kui ka 2002. aastal. 2001. aastal oli ta noorte lauljate konkursi „Kaks takti ette“ finalist ning samal aastal sai ta Nõmme noorte jazzlauljate konkursi eripreemia ja neljanda koha, mille preemiaks oli esinemine Pori Jazzil.

Ele Millistfer on üles astunud Jazzkaarel ja Pori Jazzil. Muusikalilavadel on ta tuuritanud Saksamaal, Taanis ja Rootsis. Ühe hooaja on ta kaasa teinud ka Tampere teatris.

Ele on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis klaverit ja koorijuhtimist ning Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis klaverit ja pop-jazz laulu Mare Väljataga juhendamisel. Ülikooliõpingud viisid ta Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiasse koolimuusikat ja Sirje Medelli käe all laulmist õppima.
Ta on õpetanud Maardu Kunstide Koolis soololaulu, tegutsenud Kaari Sillamaa Kaunite Kunstide koolis mudilasteatri juhendaja, lasteteatri muusikalise juhi ja soololaulu õpetajana, Viljandi Muusikakoolis õpetanud soololaulu, juhendanud vokaalansambleid ning juhendanud ka Pilistvere koguduse noorteansamblit.
Hetkel õpetab Ele Millistfer Suure-Jaani Muusikastuudios ja E STuudio koori- ja tantsukoolis.