EESTI JAZZLIIT

Danel Aljo

 

„Jazzmuusika juures võlub mind selle kordumatu vabadus. See üks noot, fraas, hetk on ainult korraks ja siis on see jäädavalt kadunud. Minu inspiratsiooniallikateks on peamiselt teised muusikud ja loodus. Minu jaoks on auhind see, kui saan mängida muusikat koos teiste heade muusikutega.“
– Danel Aljo

Peamiselt jazz-saksofonistina tuntud Danel Aljo on teinud koostööd enamiku Eesti jazz- ning popmuusikutega. Tema saksofonimängu võib kuulda paljude ansamblite originaalkoosseisudes ja plaatidel: JT Conception (Trump Conception), Kriminaalne Elevant, Estonian Dream Big Band, Estonian Dance Big Band, Tõnu Naissoo Hammond Trio, Ajavares, Peedu Kass 005, Xpress Quartet, Politsei-ja Piirivalveorkester ja sama orkestri Big Band ning Bel Etage Swingorkester (kus lisaks saksofonile mängib ka klarnetit).
Danel Aljo on osalenud ka paljudes projektkoosseisudes: „Aitäh, Valter Ojakäär!“, Birgitta Festivali orkester, muusikalide „Fame“ ja „Shrek“ orkestrid, olnud kaastegev ERSO-s ja Rahvusooper Estonia orkestris. Danel Aljo peab oma eeskujudeks John Coltrane’i, Charlie Parkerit, Dexter Gordonit, Michael Breckerit, Kenny Karretti, Chris Potterit, Miles Davist, Stingi ja paljusid teisi.

Erinevate koosseisudega on Danel Aljo andnud välja terve rea heliplaate:
Kriminaalne Elevant „Kinocirkus“ 2004
Kriminaalne Elevant „Röövlirahnu Martin: saundträkk“ 2006
Kriminaalne Elevant „Kuul“ 2008
Ajavares „Armastuslaul Rändlinnule” 2008
Ajavares „Ulmama“ 2009
Xpress Quartet „Don’t Wake Up The Volcano“ 2010
Peedu Kass 005 „Home“ 2010
Ajavares „Kaks Maailma“ 2011
Rebecca Kontus „Võin Ma Tulla“ 2011
Tõnu Naissoo Hammond Trio „A Time There Was“ 2011
Kriminaalne Elevant „Kontvõõras“ 2013
JT Conception „One“ 2016
JT Conception „Wait For It“ 2017
Politsei- ja Piirivalveorkester „Sada“ 2018

Danel Aljo alustas muusikaõpinguid Põltsamaa Lastemuusikakoolis akordioni erialal. Saksofoni on Aljo õppinud 1998 – 2001 Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ning lõpetanud 2005. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias klassikalise saksofoni eriala Olavi Kasemaa käe all. 2005 – 2007 jätkusid jazziõpingud Soomes Helsingi Stadia Pop Jazz Konservatooriumis, õpetajateks Esa Pietilä, Pekka Pylkkonen, Ari Jokelainen.
Alates 2007. aastast töötab Danel Aljo Eesti Politsei- ja Piirivalveorkestris kontsertmeistrina. Muusikaõpetajana alustas Aljo tööd 2004. aastal Viimsi Lastemuusikakoolis. 2015. aastast töötab ta Rae Huvialakoolis saksofoni õpetajana.