EESTI JAZZLIIT

Brian Melvin

 

„Always keep an open mind and heart and be kind“
-Brian Melvin

Brian Melvin on trummar ja perkussionist, kes on juba 80ndate lõpust tegutsenud nii Euroopas kui New Yorgis, mistõttu ei ole tema nimi tundmatu ka rahvusvahelisel jazziskeenel. Brian on koos mänginud ja salvestanud paljude maailmas tuntud muusikutega nagu Joe Henderson, Mike Stern, John Scotfield, Michael Brecker, Randy Brecker, Joe Lovano, Bobo Stenson, Toots Thielemans, Jaco Pastorius ja paljud teised.
Briani huvi trummide vastu tekkis 1964. aastal, kui ta nägi ansambli The Beatles esimest ülesastumist „Ed Sullivan Show’s“. Ringo Starrist jäi talle seal kustumatu mulje. Juba sama aasta jõuludeks saigi ta endale oma esimese pisikese trummikomplekti.
Ta on koos pianist David Kikoskiga eest vedanud ansamblit Beatlejazz ja praegu tegutseb ta Brian Melvin Quartetis ja Land of Drumis.
Brian on aktiivne ka maailmamuusikas ning mängib tablat ja erinevaid käsitrumme koos elektrooniliste löökriistadega. Eriliselt on teda hakanud kütkestama Aafrika trummimäng.

Brian Melvini looming on jõudnud paljudele albumitele, siinne on loetelu viimase kümne aasta panusest:
Tõnu Naissoo „Hammond B3“ 2011
FOG „TRI – Sessions vol.1“ 2013
Mart Soo „KULG“ 2014
Brian Melvin, Tanel Ruben, Dmitri Dmitrenko & Priit Julm „Drum Prana“ 2014
Brian Melvin „Modern Times“ 2014
Rhythm Spirits „Land of Drum“ 2017
FOG „TRI – Sessions vol.2“ 2019
Mart Soo & Kulgejad „KULG II“ 2019
Brian Melvin, Mart Soo & Matt Renzi „Shapes“ 2020

Brian on andnud kontserte üle maailma. Euroopas ja Ameerika Ühendriikides ei leidu nimekat jazziklubi, kus ta üles ei ole astunud.

Eestis on ta läbi viinud meistriklasse ja eratunde nii Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis kui ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.