EESTI JAZZLIIT

Anna Lea Haamer

 

 

“Mul ei ole ühte ainsat stiili, millele igavesti kindlaks jään. Tunnen, et olen kõige autentsem, kui saan luua igale loole ja emotsioonile vastava kõlapildi. Laulud tulevad minuni juba üsna selge suunaga ning ma ei ürita neid ühte kindlasse žanripeenrasse istutada, seetõttu on ka minu lood pea kõik eri-ilmelised.” – Anna Lea Haamer

 

Anna Lea Haamer on noor jazz-laulja, laulukirjutaja ja pedagoog kelle lai häälekasutus ning oskus sujuvalt ja maitsekalt laulda erinevates muusikastiilides peegeldub ka tugevalt tema loomingus, kus suur rõhk on just vokaali mängulisusel. Oma loomingut kirjutab ta täiesti erinevatest stiilidest inspireeritult – laulja lugudes põimuvad jazz, soul, RnB, funk, fusion, folk, indie ja pop. Laulja tekstid on tihtipeale filosoofilised ja mõtisklevad, proovides sõnastada erinevaid kogemusi ja tundmusi siit maailmast, kas läbi huumoriprisma või valuliku tõdemuse. “Olen oma hingehoidjast isa eeskujul terve elu üritanud enda ja teiste sisemaailma lahti seletada, seda aktsepteerida ning näha kõikide erinevate emotsioonide võlu ja valu. Laule ja nende tekste loon peamiselt selle eesmärgiga, et mingi peas tiirutav mõte sealt justkui “purki” ära panna, et saaksin teda kõrvalt vaadelda ja analüüsida, ilma ise alati selle sees tiirlemata.”

2019. aastal sündis koosseis Anna Lea Haamer Quintet plaaniga salvestada laulja esimene album, nüüdseks on nad vahelduva eduga tegutsenud 4 aastat ning on jõudnud ringiga juba ka teise albumi salvestamiseni. 

Debüütalbum “Prospects” nägi ilmavalgust 2020. aasta detsembris, millel kõlab Anna Lea värvikas looming nii eesti kui inglise keeles.

2023. aastal osales Anna Lea Haamer Quintet ka Tudengijazz festivali programmis, mille kontserdid olid edukad ning laulja jaoks oluliseks verstapostiks jazzmuusikuna.

“Tudengijazzil joonistus laulukirjutajate seas Anna Lea Haameri isikupärane käekiri välja teistest selgemalt” – Kultuurileht “Sirp”.

Muusiku teekond algas 5-aastasena Tartus, kui Anna Lea hakkas õppima viiulit Elleri muusikakoolis. Jazzlaulja ja -muusikuna on ta õppinud selliste pedagoogide käe all nagu Ursel Oja, Mare Väljataga, Jenny Robson, Katja Aakkula, Aija Puurtinen, Mikko Helevä, Sami Linna, Nathan Thompson, Kadri Voorand jt. Jazziõpinguid alustas laulja Heino Elleri nim. Tartu muusikakoolis, sealt edasi viis tee ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse ning Soome, Sibeliuse Akadeemiasse. 

Anna Lea Haamer on üles astunud erinevates kodumaisetes jazzklubides, Mailaul festivalil, IDeejazz festivalil, Tartu Tudengipäevadel, Tudengijazzil ja Juu Jääb festivalil. Ta on mänginud ühte pearolli ka 2022 aastal kogupere muusikalis “Õnnelike inimeste maa”, mis etendus Tartus Vanemuise Teatris 9 korda.

Alates 2020 aastast töötab Anna Lea lauluõpetajana Tartus Laulupesa laulustuudios.