EESTI JAZZLIIT

Anett Tamm

 

„Mind inspireerib sõltumata žanrist nüansirikas muusika, milles on lihvimata jäetud muusikute teatud isiklikud „kiiksud“. Imetlen oskust pöörata tugevuste kõrval ka oma nõrkused muusikas enda kasuks ja ehmatada seeläbi kuulajat elavas esituses hoopis sügavama aususega.“
-Anett Tamm

Laulja Anett Tamm on noor jazzmuusik, kes askeldab heliloomingu, interpretatsiooni ja arranžeerimise kiirel arenguteel. Aneti põnevaimad katsetused ja mõttevälgatused avalduvad eelisjärjekorras 2017. aastal loodud ansambli Alfa Collective’i loomingus, millel teevad põhikoosseisu kõrval kaasa ka kitarrist Erki Pärnoja ja laulja-viiuldaja Marianne Leibur. Aneti ja Alfa Collective’i looming on värskendavalt eklektiline sulam jazzist, neo-soulist ja progressiivsest funk’ist. Anett tegutseb lauljana ka 2019. aastal loodud ansamblis The Nonconceptual Art Club, kellega on esinetud festivalidel Tudengijazz ja Valka Jam.

Anett Tamme looming on jõudnud ka debüütalbumini:
Alfa Collective „Canvas“ 2018

2017. aastal saavutas Anett Tamm Uno Naissoo konkursil võistlustööga „Canvas“ kolmanda koha.

Anett on oma koosseisuga Alfa Collective publiku ette astunud kodumaa jazziklubides, festivalidel Tudengijazz, Mailaul, NOVUS Music Incubator Leedus, Athens Technopolis Jazz Festival Kreekas ja Pula Jazz Festival Horvaatias.

Anett on lõpetanud Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli laulu erialal ning hetkel õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias jazzlaulu.