EESTI JAZZLIIT

Andre Maaker

 

„Samuti meeldis mulle ansambli kitarrist Andre Maaker, kuna tal tuli improvisatsioon hästi välja, hoolimata sellest, et see on keeruline.“
-Iris, 7. klass, pärast koolikontserti.

Andre Maaker on kitarrist, kes ennast kirjeldab kui loomingulist muusikut ja tundmatut heliloojat. Ta näeb jazzmuusikuks saamist kui individuaalset ja loovat protsessi, kus kool mängib kindlasti suurt rolli, kuid veelgi olulisem on isiklik suhe ja kirg muusikasse ning tahe helidega mänglevalt ümber käia. Stiilimääratlusi vältides nimetab ta ennast pigem loovmuusikuks, jättes nii ruumi erinevate muusikastiilide vahel liikumiseks, sest teda köidavad erinevad kõlamaailmad ja improviseerides tunneb ta end ühtviisi koduselt nii jazzi-, folgi-, roki- kui ka kammermuusika lavadel.

Andre Maaker tegutseb sooloartistina ja teeb kaasa ka erinevates muusikakollektiivides, nagu näiteks Bad Habits Trio, Trio Romansid või muusikaline kitarripõnevik Triller koos Ain Agani ja Vaiko Eplikuga. Tema sagedased lavapartnerid on praegusel ajal ka Jaan Sööt, Liisi Koikson ja Sofia Rubina.

Andre Maaker on välja andnud albumeid nii kollektiivides kui ka sooloartistina:
Andre Maaker „Minu laulu pidu“ 2014
Andre Maaker „Andalusian Illusion“ 2016
Bad Habits Trio „Looking for Trouble“ 2018
Jaan Sööt ja Andre Maaker „Armastusfilm“ 2018
Andre Maaker „Meie laulu pidu“ 2019

Andre Maakeri muusikutee algas Kuressaares klarnetit ja saksofoni õppides ning 15-aastaselt hakkas ta õppima kitarri Tiit Pauluse käe all. Hiljem on õpingud viinud ta Tallinna Georg Otsa nimelisse Tallinna Muusikakooli ja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiasse, kus ta töötab ka õppejõuna.