EESTI JAZZLIIT

Aivar Vassiljev

 

„Meie jazz pole kunagi varem nii heas seisus olnud.“
-Aivar Vassiljev

Otepääl sündinud Aivar Vassiljev on löökpillimängija ja jazzmuusik. Tema muusikutee algas 1992. aastal Tartu 10. Keskkkooli diksiländbändis, kust sai alguse džässihuvi. Asunud 1995. aastal Tallinna, alustas ta koostööd kontrabassist Toivo Undiga. Aivar Vassiljev on mänginud aastatel 1992–1994 Vanemuise teatri sümfooniaorkestris, 1995–1998 Sisekaitse Operatiivrügemendi Puhkpilliorkestris ja Bigbandis ning 1995–2008 Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestris. Ta on tegev mitmetes ansamblites nagu Lembit Saarsalu Kvartett ja Väikeste Lõõtspillide Ühing. Aastal 2011 moodustas ta oma orkestri Swing’n’Joy Orchestra, millega muu kontserttegevuse kõrval osaleti saateorkestrina Eesti Rahvusringhäälingu telesaates „Perepidu“. Vassiljev on mänginud koos Aldo Meristo, Tõnu Naissoo, Tiit Pauluse, Mart Soo, Taavo Remmeli, Raivo Tafenau, Olav Ehala, Helmut Anniko, Loit Lepalaane, Uno Loobi ja Silvi Vraidiga, aga ka paljude USA (Ted Curson, Leroy Jones, Larry Price, Ron Maclure, Chip Shelton, Joe Lee Wilson, Bob Ferrel, Vinnie Cutro), Kanada (Alan Matheson, Nick ”The Brownman” Ali), Vene (Georgi Garanjan, Gasan Bagirov, David Gološtšokin), Soome (Lasse Hirvi, Mika Myllari, Atro „Wade“ Mikkola) ja teiste maade muusikutega (ka Deniss Pashkevich, Viktors Ritovs, Andris Grunte Lätist, Mina Agossi Prantsusmaalt, Önder Focan Türgist, Frans Wieringa Hollandist, Mark Isaacs Austraaliast, Ryo Kawasaki Jaapanist) ning ansamblitega, sealhulgas New York Voicesiga.
Mitmekülgse muusikuna viljeleb ta nii mainstream, groove kui ka latiinojazzi. Aivar Vassiljev on mänginud muusikaliorkestrites ja salvestanud eri koosseisudes mitmeid heliplaate ning osalenud teatri- ja filmimuusika salvestustel.

Aivar Vassiljev õppis aastatel 1990–1994 Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis klassikalisi löökpille (õpetajad Raivo Rebane ja Margus Tammemägi). Täiendanud on ta end meistrikursustel Soomes (2000 Markku Ounaskari jazzansambli juures) ja Eestis (2002 Brian Melvini ning 2003 ja 2004 Thomas Jimeno D. Kuuba muusika kursustel). Aastast 2004 on Aivar Vassiljev Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis rütmiõpetuse ja pop-jazz löökpillide õpetaja.
2007. aastal asutas Vassiljev plaadifirma AV Records, mis salvestab ja annab välja peamiselt Eesti muusikat. Alates 2015. aastast on Aivar Vassiljev Viimsi Happy Jazz Festivali ellukutsuja ja kunstiline juht.