EESTI JAZZLIIT

ANNA OMA HÄÄL: Algas Eesti Jazziauhindade avalik hääletus!

Kevadiseks traditsiooniks kujunenud Eesti Jazziauhinnad tulevad taas. 27. märtsist 4. aprillini on Eesti Päevalehe uudisportaalis avatud avalik küsitlus, kus saavad kõik hääletada oma lemmikute silmapaistvate jazzartistide, -ansamblite ja -algatuste poolt. Hääletanute vahel loositakse ühele õnnelikule välja kaks piletit Jazzkaar 2020 festivalile, mis toimub sel aastal 9.-15. oktoobrini. Oma favoriidid vali siin.

Tunnustust antakse välja 14. korda viies kategoorias: Aasta Jazzmuusik, Aasta Jazziedendaja, Aasta Jazzansambel, Noor Jazzitalent ning Aasta Jazzihelilooja. Sel aastal kvalifitseerus Jazzkaare ja Eesti Jazzliidu poolt välja jagatavate auhindadele 90 nime, kelle seast valis žürii nominendid. Eesti Jazziauhindade võitjad selguvad žürii ja publiku eelistustest lähtuvalt, sealjuures on publiku hääl võrdne ühe žürii häälega.

Aasta Jazzmuusiku kandidaadid on pianist Joel Remmel, pianist Kirke Karja, kitarrist Ain Agan, laulja Kadri Voorand ja pianist Holger Marjamaa.

Aasta Jazziedendaja auhinnale on nomineeritud vanima traditsiooniga Eesti jazzmuusikafestival TUJA ehk Tudengijazz; Klassikaraadio ning muusikatoimetaja Ivo Heinloo, kes on südameasjaks võtnud kodumaise jazzimaastiku edendamise ja -ajaloo talletamise; improvisatsioonilisele ning stiiliülesele kitarrimängule keskenduv festival Viljandi Kitarrifestival; Eesti Rahvusringhäälingu heliosakond ning nende hea kõrva ja muusikamaitsega helikunstnikud; ning saksofonist-flötist, arranžeerija, helilooja, Estonian Dream Big Bandi juht ja muusikapedagoog Siim Aimla.

Võrratud kooslused nagu Joel Remmel Trio, Kadri Voorand in Duo With Mihkel Mälgand, Sooäär/Yaralyan/Ounaskari, Titoks ja Estonian Dream Big Band säravad Aasta Jazzansambli finalistide nimekirjas.

Ühtlasi on viimase aasta jooksul eredalt silma paistnud noored talendid. Laulja, viiuldaja ja muusikakirjutaja Marianne Leibur; talendikas soulilauljatar, klahvpillimängija ja helilooja Rita Ray; vokalist ja eluliste laulutekstide kirjutaja Elina Hokkanen; kitarrist ning helilooja Johannes Laas; ja noorema põlvkonna silmapaistev saksofonist Tobias Tammearu kandideerivad Noore Jazzitalendi auhinnale.

Kolmandat korda välja antavale Aasta Jazzihelilooja auhinnale on nomineeritud mitmekülgne vokalist, pianist, õppejõud, arranžeerija ja helilooja Kadri Voorand; tuntud helilooja, kitarrist ja multiinstrumentalistitarrist Erki Pärnoja; Joel Remmel Trio eestvedaja, silmapaistev jazzpianist ning pedagoog Joel Remmel; eriilmeliste interdistsiplinaarsete projektide algataja, helilooja ning kontrabassimängija Mingo Rajandi; ning EMTA jazziosakonna juht, helilooja ja virtuooslik kitarrist Jaak Sooäär.

Jazziauhindu annavad välja Eesti Jazzliit ja festival Jazzkaar koostöös Eesti Autorite Ühingu, Eesti Päevalehe, JURA ja Telliskivi Loomelinnakuga. Võitjad kuulutatakse välja hiljemalt mai alguses. Autasustamise täpsematest detailidest informeeritakse jazzifänne ning avalikkust Jazzkaare ja Eesti Jazzliidu kodulehtedel ja sotsiaalmeedias. Anna oma panus Sinagi ja hääleta siin!

31. Tallinna Rahvusvaheline Festival Jazzkaar toimub 9.-15. oktoobrini 2020 üle Eesti. Hoia silm peal Jazzkaare kodulehel, kuna sügisesse lükkunud festival kuulutab uuendatud programmi välja 31. märtsil. Eesti Jazzliidu üle-eestiline 17. hooaeg alustab juba septembrist, programmiga saab tutvuda alates maist nii kodulehel kui ka sotsiaalmeedias.

Festivali peasponsorid on JURA, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. Aastatoetajad on My City Hotel, BMW, Tallink ja Aktaprint. Legendaarse jazzlaulja Dee Dee Bridgewateri kontserti esitleb Viru Keskus. Seesam kindlustus toob kuulajateni oma generatsiooni säravaima jazzvokalisti Cécile McLorin Salvanti kontserdi. Festivalikeskust aitavad püstitada Prike, Telliskivi Loomelinnak ja Fotografiska Tallinn. Toetavad Reval Café, Overall, MyFitness, Kodupaber, NOBE ja ERR. Oma maade muusikuid aitavad Eestisse tuua Prantsuse Instituut, Hispaania Suursaatkond, Norra Suursaatkond. Festivali toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.

 
 
 

[addtoany buttons=”facebook,email”]