EESTI JAZZLIIT

28. novembril EV100 muusikaprogrammi suursündmus „9 hümni vabadusele“

Alexela Kontserdimajas jõuavad ublikuni uudisteosed, mille autoriteks on 20 Eesti jazzheliloojat, kellest on moodustatud üheksa eriilmelist kooslust. Heliloojad on leidnud just neile olulised väärtused Eesti olemisloost, millele nad on pühendanud HÜMNI. Kontserdil astuvad lisaks jazzmuusikutele lavale Politsei- ja Piirivalveorkester, orkester Ventum, Collegium Musicale ja teiste žanrite tuntud muusikud. Erinevates teostes võib laval kuulda korraga kuni 100 muusikut. Suursündmuse seab lavale üheks tervikuks lavastaja Eva Koldits ja kontserdi muusikaline juht on Siim Aimla. ”9 hümni vabadusele” on erakordne ettevõtmine Eesti jazzi ajaloos – 9 uut heliteost, 20 heliloojat, 100 muusikut ja 100 aastat Eesti jazzi. Projekt toimub Eesti Jazzliidu ja Jazzkaare koostöös.

Kontserdi muusikalise juhi Siim Aimla sõnul on harukordne, et 20 heliloojat ja jazzmuusikut liidavad oma loomingulise potentsiaali, mis lubab publiku ette tuua läbinisti Eesti-aineline teos. „Eriti põnev on loomeprotsess muusikutele endile – keegi teine täpselt ei tea mida teised kirjutavad. Teada on ainult temaatika ja suures plaanis koosseis. Tänu omanäolistele heliloojate paaride loodud materjalile sünnibki sama kirju ja põnev teos nagu Eesti ajalugu,“ lisas Aimla.

„EV100 muusikaprogrammi kuuluva „9 hümni vabadusele“ teosed on loomisjärgus, kuid nii andekate muusikute koostöös on kindel, et valmimas on midagi imelist,“ sõnas Riigikantselei EV100 korraldustoimkonna juht Jaanus Rohumaa. „Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale mõeldes toob kontsert lavale täpselt 100 Eesti muusikut, kes hakkavad läbi helikeele meie ajaloo olulisi sündmusi jutustama,“ lisas Rohumaa.

Loe rohkem: https://www.jazz.ee/jazzmuusikud-kingivad-eestile-9-humni/